Jak na bolest hlavy

Ženy

Cefalea, to je odborný název pro bolest hlavy. Jedná se o jednu z nejčastějších zdravotních obtíží, která se většinou jeví jako zcela obyčejná a nikterak škodlivá nebo nebezpečná. To ale neznamená, že se nejedná o problém závažný a hlavně obtěžující.
muže bolí hlava
Pakliže vás bolí hlava, většinou se nedokážete na nic soustředit, neumíte se bolesti zbavit nebo na ni přestat myslet, nemůžete pracovat ani si udržet dobrou náladu; jediné, na co dokážete myslet, je právě bolest v hlavě, kterou cítíte. Avšak ne vždy je bolest hlavy neškodná a náhodně se vyskytující – může provázet mnohem nebezpečnější nemoci, může být příznakem vážné choroby, ale může jít také o následek úrazu. Tak či onak, nikdy se nejedná o příjemnou zkušenost.

–          Migrény
Jednou z nejčastějších příčin bolestí hlavy jsou migrény. Ty může způsobit cokoli; menstruace, změna počasí, stres, zátěž.

–          Sekundární bolesti hlavy
Jedná se o bolest, která je způsobená nemocí mozku, jinou nemocí nebo úrazem.
pilulky na bolest
Je možné si od bolesti hlavy pomoci jinak než prášky? Ano, je, a proto vám v následujícím seznamu vám ukážeme, jakými způsoby je možné se práškům vyhnout.

1.       Podložte si hlavu knihou
Ne, skutečně nežertujeme. Bolest hlavy může být způsobená namáháním svalů v týle. Okraj knihy umístěte pod týlem, bradu položte na hrudník. Může to pomoci.

2.       Hluboký nádech
Mělké dýchání má za následek nedokrvování cév a mozku. Krevní oběh je potřeba rozproudit a dodat mozku potřebný kyslík. Vyzkoušejte si dýchání u otevřeného okna a doplňte je o čistou ledovou vodu bez bublinek.
bolest hlavy 
3.       Vykašlete se na účes
Příliš stažené vlasy mohou mít za následek bolest hlavy – zkuste si rozpustit drdol či cop, uvidíte, možná vám příliš utažené vlasy skutečně způsobily bolest hlavy.

4.       Sexem ku zdraví
Vyzkoušejte vyhledat pomoc u partnera nebo přítele, pokud to jde, a pokud ne, máte dvě ruce. Rozproudí vám to krev a přivede vás to na jiné myšlenky. Za zkoušku nic nedáte.